گیت دزدگیر فروشگاهی کرج

نصب، فروش و خدمات گیت فروشگاهی به همکاران و راهنمایی مشتریان، فروش تگ دست دوم لباس؛ صدفی گلفی

گیت دزدگیر فروشگاهی کرج

نصب، فروش و خدمات گیت فروشگاهی به همکاران و راهنمایی مشتریان، فروش تگ دست دوم لباس؛ صدفی گلفی

  • ۰
  • ۰
در کتابخانه ها با دو موضوع مواجه هستیم، برخی از کتابها امانت داده می شوند و بارها از کتابخانه خارج و دوباره برگردانده می شوند، مطلب دوم هم کتابهایی هستند که در مخزن مورد استفاده قرار می گیرند و نباید از کتابخانه خارج شوند.

در کتابخانه از هر سه تکنولوژی AM ، RF و EM  گیت فروشگاهی و همچنین از RFID  با به کار بردن تمهیدات و طراحی های خاصی خروجی و ... می توان استفاده کرد.

الف: گیت فروشگاهی RF برای کتابخانه

در صورت پایین بودن بودجه اختصاص یافته به گیت می توانیم از گیت RF استفاده کنیم. در این حالت بهتر است از لیبل های غیر قابل خنثی سازی استفاده کنیم تا احیانا کسی پس از به امانت بردن کتاب، لیبل آن را خنثی نکنند. همچنین پس از تحویل گرفتن کتاب از اعضا باید لیبل ها را امتحان کنیم تا هنوز فعال باشند.

برای اینکه کتابها موقع خروج مجاز از گیت فروشگاهی، منجر به آلارم دستگاه نشوند، معمولا در کنار گیت خروجی نگهبان یا متصدی کتابخانه مستقر می شود و کتابها را قبل از خروجی تحویل گرفته و پس از کنترل از محل دیگری در نزدیکی گیت عبور داده و به عضو دوباره تحویل می دهد.

ب: گیت فروشگاهی EM در کتابخانه

خاصیت لیبل های EM این است که به دفعات می توانند فعال و غیر فعال شوند، بنابراین متصدی کتابخانه به هنگام تحویل کتاب به امانت گیرنده، لیبل را غیر فعال و موقع عودت کتاب، لیبل را فعال کرده و کتاب را به قفسه باز می گرداند.
ج: گیت فروشگاهی AM برای کتابخانه
به دلیل قیمت بالا و گیرایی نسبتاً ضعیف گیت EM ، در صورتی که نتوانیم سیستم مناسب گیت RF را برای کتابخانه طراحی کنیم و هزینه EM هم در وسعمان نباشد، می توانیم با ملاحظاتی گیت AM نصب کنیم و از لیبل های خاص و خنثی کننده و فعال کننده مخصوص لیبل AM استفاده کنیم، توجه داشته باشید که این سیستم هنوز مشکلات خاص خودش را دارد و همچنین ضخامت لیبل AM ، الصاق آنها را به کتاب ها دشوار خواهد ساخت.
  • ۹۶/۰۵/۱۷

گیت کتابخانه

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی